آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد

پیکسل سوختگی یکی از مشکلاتی است که در تلویزیون های اولد شاهد آن هستیم. تلویزیون های اولد بهترین تلویزیون های بازار هستند و کیفیت تصویر شگفت انگیزی را ارائه میدهند. این تلویزیون ها نسل جدید و پیشرفته تلویزیون هستند که با ارائه کیفیت تصویر عالی و امکانات متنوع لذت تماشای هرچیزی را دوچندان میکنند. در این مقاله از دی جی بانه به بررسی کامل مشکل پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد میپزداریم. بنابراین اگر شما هم قصد خرید تلویزیون اولد را دارید و پیکسل سوختگی این تلویزیون شما را به شک انداخته است، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.صفحه نمایش اولد در تلویزیون ها چگونه عمل میکند؟

تلویزیون های اولد بهترین کیفیت تصویر را ارائه میدهند. این مدل برخلاف تلویزیون های معمولی فاقد نور پس زمینه است. هر پیکسل در تلویزیون اولد به صورت مستقل عمل میکند و یا به بیان دیگر خویش تاب است. روشنایی هر پیکسل به صورت جداگانه کنترل می شود و می تواند حتی کاملا خاموش نیز شود. این موضوع باعث ایجاد کنتراست فوق العاده ای در تصاویر می شود و رنگهای مشکی به صورت کاملا عمیق نمایش داده میشوند.
تصاویر تولید شده در تلویزیون OLED بی نظیر هستند. اما این تلویزیون ها اولد عاری از ایراد هم نیستند. پیکسل سوختگی یکی از مشکلات تلویزیون های اولد است. در این مقاله به بررسی پیکسل سوختگی در تلویزیون های اولد میپردازیم. لطفا با ما همراه باشید تا آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED را با هم بررسی کنیم.پیکسل سوختگی چیست؟

تلویزیون های اولد کیفیت تصویر فوق العاده ای را ارائه میدهند. صفحه نمایش اولد جزو بهترین مدل ها در بازار است و کنتراست تصویر بی نظیری را به نمایش میگذارد. با این حال، نگرانی هایی در مورد عملکرد طولانی مدت این مدل به دلیل حفظ دائمی تصویر تحت عنوان پیکسل سوختگی وجود دارد. پیکسل سوختگی در تلویزیون های اولد با پخش “محتوای ثابت” درون فیلم ها و بازی ها به صورت “طولانی مدت”، روی صفحه نمایش ایجاد میشود.بیشتر بخوانید : 10 نکته طلایی که قبل از خرید تلویزیون باید بدانیدپیکسل سوختگی تلویزیون های اولد در چه شرایطی ایجاد میشود؟

شاید شما نیز قصد خرید تلویزیون اولد را دارید اما مشکل پیکسل سوختگی این تلویزیون شما را از خرید آن منصرف کرده باشد. باید بدانید پیکسل سوختگی در اثر استفاده معمولی از تلویزیون ایجاد نمیشود. بنابراین اگر به صورت معمولی از تلویزیون OLED استفاده میکنید نگرانی بابت پیکسل سوختگی در صفحه نمایش نداشته باشید.
احتمال پیکسل سوختگی تنها در صورتی که “محتوای ثابت” را به صورت طولانی تماشا کنید، وجود دارد. برای مثال کسانی که به صورت طولانی بازی یکسانی را انجام می دهند. معمولا این بازی ها دارای قسمت های ثابتی در تصویر هستند و در طولانی مدت این قسمت ها دچار پیکسل سوختگی می شوند. ولی این موضوع معمولا در فیلم ها اتفاق نمی افتد. زیرا قسمت ثابتی در تصویر ندارند و نگرانی خاصی ایجاد نمی کنند.آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد

با پیشرفت تکنولوژی و فراگیر شدن تلویزیون های اولد، بررسی پیکسل سوختگی این مدل برای هرکسی لازم است. ما آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد را در سخت ترین شرایط استفاده از این مدل انجام می دهیم. بنابراین همانطور که قبلا گفتیم، در استفاده روزمره ممکن است هرگز چنین مشکلاتی برای تلویزیون شما پیش نیاید. همچنین شما از انجام این آزمایش خودداری کنید. زیرا ممکن است تلویزیون OLED شما با مشکل مواجه شود.
شما در ویدیوی زیر میتوانید نتیجه آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون ها را به صورت تصویری ببینید. همچنین به سوالات پرتکرار کاربران در مورد پیکسل سوختگی پنل اولد نیز پاسخ داده ایم.
هدف آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد

آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولد در سال 2019 به پایان رسید. پس از این آزمایش درک خوبی از انواع محتوایی که احتمالا باعث پیکسل سوختگی می شوند، داریم. با این حال به طور کلی به بررسی طول عمر تلویزیون های اولد نپرداخته ایم. همچنین به صورت دقیق نمیدانیم که آیا پنل های اولد جدید نیز به اندازه مدل های قدیمی احتمال پیکسل سوختگی دارند یا خیر.
به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا یک آزمایش سریع برای طول عمر پنل های اولد را آغاز کنیم. این آزمایش باعث میشود تا طول عمر تلویزیون های اولد جدید را بفهمیم و نقطه ضعف آنها را پیدا کنیم. اگر چه پیکسل سوختگی هدف اصلی این آزمایش نیست. اما امیدواریم که درک بهتری نسبت به تلویزیون های اولد جدید با نسل قدیمی اولد ها داشته باشیم.
به طور کلی پیکسل سوختگی در تلویزیون های اولد جدید نسبت به مدل های قدیمی کاهش پیدا کرده است. اما مشخص نیست که تلویزیون های OLED جدیدتر چقدر بهتر هستند. برای مثال شرکت LG احتمال پیکسل سوختگی را در تلویزیون های اولد جدید با قابلیت تنظیم مواردی مانند Pixel Cleaning، Screen Move و Adjust Logo Brightness نسبت به سایر تلویزیون های اولد کاهش داده است. اما با تولید پنل های جدید مانند QD-OLED سامسونگ ناشناخته های زیادی در این رابطه وجود دارد.مراحل آزمایش

ما برای انجام این آزمایش چند تلویزیون اولد تهیه کردیم. این تلویزیون ها بیش از 9000 ساعت (حدود 5 سال هر روز 5 ساعت) کار میکنند.
همه تلویزیون ها توسط یک میکروکنترلر کنترل میشوند تا در یک چرخه 5 ساعته روشن و 1 ساعت خاموش شوند. این مراحل 4 بار در روز تکرار میشود. خاموش روشن شدن تلویزیون ها به صورت اتوماتیک و همزمان انجام می شود.
گزینه “Screen Shift” در همه تلویزیون ها فعال بود. همچنین “Pixel Refresher” قبل از هر مجموعه اندازه گیری در هر تلویزیون انجام می شد.
همه تلویزیون ها محتوای واقعی را از آنتن، کلیپ های بازی یا ورزش های ضبط شده پخش کردند. روشنایی همه تلویزیون ها روی یک الگوی شطرنجی روی 200 نیت تنظیم شده است. محتوای پخش شده دارای تصاویر و نوشته های ثابتی است که به صورت طولانی مدت روی صفحه باقی می مانند. این محتوا شامل پخش زنده شبکه CNN، فوتبال، پخش زنده شبکه NBC، بازی فیفا 18 و بازی Call of Duty: WWII می باشد.
تنظیمات تصویر ” isf Dark Room” در حالت پیش فرض قرار گرفتند و فقط نور OLED تنظیم شد. حداکثر روشنایی تلویزیون در حالت 100 قرار گرفت.مقایسه آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های OLED و LED

ما آزمایش پیکسل سوختگی را روی 2 تلویزیون ال ای دی و 1 تلویزیون اولد نیز انجام دادیم. شما می توانید در ویدیوی بالا نتیجه این آزمایش را مشاهده کنید. به طور کلی تلویزیون LED در مقابل پیکسل سوختگی بهتر عمل می کند. نتایج بدست آمده از تلویزیون های LED خیلی بهتر از تلویزیون های OLED است. اما این را در نظر بگیرید که ما سخت ترین حالت ممکن برای آزمایش را در نظر گرفته ایم.نتیجه آزمایش

نتایج بدست آمده تا امروز نشان دهنده این است که تلویزیون های اولد، در دراز مدت و استفاده طولانی در صورت وجود تصاویر و نوشته های ثابت دچار پیکسل سوختگی می شوند. بنابراین این موضوع در استفاده روزمره و عادی مشکلی ایجاد نمی کند. شما می توانید با خیال راحت از تلویزیون های اولد خود استفاده کرده و از کیفیت فوق العاده آنها لذت ببرید. ما به مرور زمان محتوای این مقاله را بروز رسانی می کنیم و نتایج بدست آمده را با شما به اشتراک می گذاریم.با وجود احتمال پیکسل سوختگی، آیا تلویزیون اولد ارزش خرید دارد؟

در صورتی که کیفیت تصویر برای شما اهمیت زیادی دارد چاره ای ندارید جز اینکه سراغ خرید تلویزیون اولد بروید. تلویزیون های اولد کنتراست تصویر بی نظیری دارند و سیاهی های عمیق را به نمایش میگذارند. کوچکترین جزییات در این مدل آشکار میشود و از تماشای فیلم و بازی نهایت لذت را خواهید برد. قیمت تلویزیون اولد به دلیل نوع صفحه نمایش و همچنین کیفیت تصویر و امکاناتی که ارائه میدهد گران است. خرید تلویزیون اولد جزو کالاهای لوکس محسوب میشود و باید بودجه زیادی برای خرید آن صرف کنید.
اما شاید این سوال شما هم باشد. با وجود پیکسل سوختگی این مدل، آیا ارزش دارد هزینه زیادی را صرف خرید تلویزیون اولد کنیم؟ پاسخ مثبت است.
باید بدانید در استفاده روزمره و حتی ساعت های طولانی بازی کردن یا تماشا کردن فیلم مشکلی برای تلویزیون های اولد پیش نخواهد آمد. افرادی که محتوای متنوع و بدون آرم یا شکل های ثابت را تماشا میکنند، با مشکل پیکسل سوختگی مواجه نخواهند شد.
اما کسانی که محتوای ثابت یکسانی را در “مدت زمان طولانی” تماشا میکنند، باید خطر سوختگی را در نظر بگیرند. این محتوا شامل اخبار یا بازی ها (شامل آرم ثابت یا ساعت گوشه تصویر) میشود. همچنین کسانی که از تلویزیون به عنوان مانیتور رایانه شخصی استفاده می کنند نیز باید این موضوع را مد نظر قرار دهند. اگر شما نیز جزو این افراد هستید پیشنهاد میکنیم سراغ خرید تلویزیون های Mini LED یا QLED بروید.بیشتر بخوانید : معرفی بهترین تلویزیون های گیمینگ از حرفه ای تا اقتصادیآیا پیکسل سوختگی تلویزیون شامل گارانتی میشود؟

تمام تلویزیون های اولد دی جی بانه دارای گارانتی 18 ماهه هستند. شما میتوانید با خیال راحت نسبت به خرید تلویزیون اولد با بهترین قیمت و گارانتی معتبر و ضمانت اصالت کالا از فروشگاه دی جی بانه به صورت آنلاین اقدام کنید. اما باید بدانید پیکسل سوختگی شامل گارانتی تلویزیون نیست. بنابراین این موضوع را مد نظر قرار داده و تنها در صورتی که محتوای ثابت را در مدت زمان طولانی روی صفحه نمایش تلویزیون اولد پخش نمیکنید، نسبت به خرید این مدل اقدام کنید.سوالات متداول

در صورتی که محتوای ثابتی در مدت زمان طولانی روی صفحه نمایش تلویزیون های اولد پخش شود در آن قسمت یکنواختی تصویر یا پیکسل سوختگی اتفاق می افتد.

خیر. در صورت استفاده عادی از تلویزیون هیچ مشکلی برای تلویزیون به وجود نمی آید. پخش محتوای ثابت مانند آرم، لوگو، ساعت و تبدیل تلویزیون به مانیتورینگ در مدت زمان طولانی باعث بروز مشکل پیکسل سوختگی میشود.

خیر. پیکسل سوختگی در تلویزیون های اولد قابل تعمیر نیست و باید در استفاده از این تلویزیون دقت کنید.

در صورت استفاده عادی خرید تلویزیون اولد برای شما مناسب است و با مشکل پیکسل سوختگی مواجه نمیشوید. شما میتوانید با تماس با همکاران ما در بخش فروش دی جی بانه از راهنمایی خرید تلویزیون به صورت رایگان استفاده کنید. همچنین میتوانید مدل های جایگزین تلویزیون اولد را در این فروشگاه مشاهده کنید.سخن آخر:

در این مقاله از دی جی بانه به آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون اولد پرداختیم. تلویزیون های اولد کیفیت تصویر فوق العاده ای دارند و برای استفاده های حرفه ای عالی هستند. در صورتی که از تلویزیون به صورت عادی استفاده میکنید نگرانی بابت پیکسل سوختگی نداشته باشید. اگر همچنان سوالی در مورد پیکسل سوختگی تلویزیون دارید میتوانید در پایین صفحه آن را مطرح کنید تا به شما پاسخ دهیم. همچنین میتوانید نظر خود را در مورد تلویزیون های اولد برای ما بنویسید تا سایر کاربران از آن استفاده کنند.

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *