فناوری Dual LED چه تاثیری در کیفیت تصویر و دقت رنگ تلویزیون های سامسونگ دارد؟

فناوری Dual LED چه تاثیری در کیفیت تصویر و دقت رنگ تلویزیون های سامسونگ دارد؟

فناوری هایی که در صفحه نمایش یک تلویزیون به کار میرود، نحوه نمایش تصاویر و کیفیت تصویر را مشخص میکند. سامسونگ از سال 2020 از فناوری جدیدی در تلویزیون های کریستالی و QLED خود استفاده کرده است. این فناوری که با نام Dual LED معرفی شد به بهبود نمایش رنگ ها و همچنین کنتراست تصویر کمک میکند. در ادامه به بررسی فناوری Dual LED در تلویزیون های سامسونگ میپردازیم.Dual LED چیست؟

در تلویزیون هایی که از فناوری Dual LED برخوردار هستند به جای یک LED از دو LED استفاده شده است. یکی از ال ای دی ها برای تولید نور پس زمینه تصاویری که از رنگ های سرد و روشن برخوردار هستند مورد استفاده قرار میگیرد. ال ای دی بعدی برای تولید نور پس زمینه تصاویری که رنگ های گرم و درخشان دارند، استفاده میشود.

هر پیکسل در صفحه نمایش فقط یک طول موج را ارسال میکند. اما همانطور که میدانیم رنگ های اصلی برای تولید یک تصویر رنگ های RGB شامل قرمز، آبی و سبز است. بنابراین هر LED در صفحه نمایش Dual LED مسئولیتی را برعهده میگیرد. یک LED ساطع کننده رنگ زرد برای نمایش رنگهای گرم و دیگر ساطع کننده رنگ سفید برای نمایش رنگهای سرد است.
در نمایش رنگ هایی با طیف رنگی سرد، با تابش نور سفید رنگ آبی غالب خواهد شد و صحنه های روشن با کیفیت عالی نمایش داده خواهد شد. در طیف رنگی گرم با تابش نور زرد و کاهش شدت رنگ آبی، رنگهای گرم مانند زرد و قرمز با کیفیت و دقت بهتری نمایش داده میشوند.بیشتر بخوانید : مقایسه پنل VA، IPS و TNتاثیر فناوری Dual LED بر کیفیت تصویر تلویزیون

طبق ادعای سامسونگ تلویزیون هایی که از فناوری Dual LED برخوردار هستند تصاویر واقعی تری را نسبت به تلویزیون های معمولی فاقد این تکنولوژی نمایش میدهند. تکنولوژی Dual LED در واقع با تنظیم و کنترل دقیق تر نور پس زمینه صفحه نمایش، باعث میشود تا کنتراست تصاویر افزایش یافته و شما شاهد رنگ های واقعی تر و عمق تصویر بیشتری باشید. تکنولوژی Dual LED رنگ های روشن را درخشان تر و رنگ های تیره را عمیق تر نمایش میدهد.

تاثیر فناوری Dual LED در کیفیت رنگ تلویزیون سامسونگ


کدام تلویزیون ها از فناوری Dual LED برخوردار هستند؟

همانطور که پیش تر گفتیم سامسونگ از سال 2020 از فناوری Dual LED در تلویزیون های خود استفاده کرده است. اما دقیقا کدام تلویزیون های سامسونگ از این فناوری پشتیبانی میکنند؟

هر تلویزیون از فناوری های متفاوتی برای ایجاد کنتراست تصویر استفاده میکند. تلویزیون های حرفه ای سامسونگ با استفاده از تکنولوژی های پیشرفته کنتراست تصویر را بهبود بخشیده و تصاویر جذابی را نمایش میدهند. از طرفی با توجه به میزان پیشرفته بودن فناوری ها، قیمت بالاتری دارند و ممکن است خرید آن برای تمام کاربران مقدور نباشد.

سامسونگ برای رفع این مشکل از فناوری Dual LED در تلویزیون های ارزان قیمت و میان رده خود استفاده کرده است. تلویزیون هایی که از این فناوری برخوردار هستند علاوه بر بهبود کنتراست تصویر و همچنین افزایش دقت رنگ، قیمت مناسبی دارند. این فناوری را بیشتر در تلویزیون های 4K سامسونگ مشاهده میکنید.بیشتر بخوانید : فناوری Motion Xcelerator در تلویزیون های سامسونگسخن آخر:

تلویزیون هایی که از فناوری Dual LED برخوردار هستند کنتراست تصویر و دقت رنگ بهتری را نسبت به سایر تلویزیون های معمولی نمایش میدهند. این فناوری با انتشار نور زرد برای نمایش رنگهای گرم و نور سفید برای نمایش رنگهای سرد باعث افزایش جزییات در صحنه ها میشود. تلویزیون هایی که از این تکنولوژی برخوردار هستند علاوه بر ارائه کیفیت تصویر خوب، قیمت مناسبی هم دارند و با بودجه پایین هم میتوانید سراغ خرید آنها بروید.
در جدول پایین میتوانید قیمت تلویزیون هایی که از تکنولوژی Dual LED برخوردار هستند را در فروشگاه دی جی بانه مشاهده فرمایید.

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *