تلویزیون نانوسل چیست؟ تاثیر فناوری نانوسل بر کیفیت تصویر تلویزیون

تلویزیون نانوسل چیست؟ تاثیر فناوری نانوسل بر کیفیت تصویر تلویزیون

تلویزیون های نانوسل نامی آشنا هستند که در چند سال اخیر هنگام خرید تلویزیون با آن روبرو میشویم. این تلویزیون ها از رزولوشن 4K و 8K پشتیبانی میکنند. به طور کلی طیف رنگی گسترده و طبیعی و زاویه دید گسترده از مزیت تلویزیون های Nanocell در مقابل تلویزیون های LED معمولی است. در این مقاله به بررسی کامل این تلویزیون و فناوری نانوسل به کار رفته در تلویزیون ها میپردازیم. میخواهیم بدانیم تکنولوژی نانوسل در تلویزیون ها چه تاثیری بر کیفیت تصویر دارد؟ همچنین بررسی کنیم که خرید تلویزیون اولد بهتر است یا تلویزیون نانوسل؟ پس با ما همراه باشید.نانوسل چیست؟

ابتدا باید بدانید تلویزیون های نانوسل همان تلویزیون های ال ای دی هستند که از فناوری NanoCell پشتیبانی میکنند. این تلویزیون ها به واسطه برخورداری از طیف رنگی وسیع تر، تصاویر گرم تر و طبیعی تری را نمایش میدهند. به همین دلیل کیفیت تصویر بهتری را نسبت به تلویزیون های LED ارائه میدهند. این تلویزیون با تقویت رنگهای موجود در تصاویر به واقعی نمایش دادن صحنه ها کمک میکند.
تکنولوژی NanoCell با استفاده از نانوذرات به فیلتر رنگها میپردازد و در نهایت رنگهایی خالص و طبیعی را نمایش میدهد. سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی که با نام RGB شناخته شده اند تاثیر زیادی روی کیفیت تصاویر دارند. تکنولوژی نانوسل با فیلتر رنگهای بی روح و شفاف کردن طیف رنگی RGB رنگهای باکیفیتی را به نمایش میگذارد. با بهبود و تقویت رنگ های موجود در تصاویر، رنگ هایی مانند قرمز، آبی و سبز که از رنگ های اصلی در تلویزیون هستند به صورت کاملا واقعی و دقیقا شبیه آنچه هستند نمایش داده میشوند.نحوه عملکرد فناوری نانوسل در تلویزیون چگونه است؟

همانطور که گفتیم تلویزیون های نانوسل همان تلویزیون های ال ای دی با تکنولوژی Nanocell هستند. فناوری نانوسل کیفیت تصویر تلویزیون های ال ای دی را دریافت کرده و آن را به کیفیت تصویر تلویزیون های اولد نزدیک میکند.
در تلویزیون های Nanocell، پیکسل ها در کل صفحه نمایش به صورت ثابت در یک راستا قرار میگیرند. هر پیکسل تنها یک نانومتر با پیکسل دیگر فاصله دارد. در واقع این فاصله باورنکردنی 0.00001 میلی متر است. این فاصله پیکسلی دقیق باعث میشود تا صفحه نمایش تلویزیون به کیفیت تصویر و دقت رنگ فوق العاده ای دست پیدا کند. تصاویر حتی در زوایای مختلف نیز کاملا طبیعی و دقیقا شبیه آنچه هستند نمایش داده میشوند.
نانوذرات در تلویزیون های Nanocell رنگ های اصلی تصاویر (RGB) را تقویت میکنند. همچنین با حذف رنگهای بی روح، دامنه رنگهای قابل نمایش را گسترش میدهند. فناوری NanoCell با ایجاد یک پالت گسترده از رنگهای طبیعی، از بیش از یک میلیارد رنگ مختلف پشتیبانی میکند که با نام NanoCell Display نیز شناخته میشود.بیشتر بخوانید : تلویزیون های 2023 ال جی با صفحه نمایش اولدپنل IPS در تلویزیون های نانوسل

پنل IPS در تلویزیون ها زاویه دید گسترده ای را ارائه میدهد. اکثر تلویزیون های مدل نانوسل از این پنل پشتیبانی میکنند. اما به صورت محدود پنل های دیگری را در این تلویزیون ها مشاهده میکنیم. پنل IPS باعث میشود تا بتوانید از زوایای بیشتری به تماشای تلویزیون بپردازید. دقت رنگ، کنتراست و کیفیت تصویر با این پنل در اکثر زوایا یکسان است و کیفیت تصویر مشابهی را مشاهده خواهید کرد. برای اطلاعات دقیق در مورد نحوه عملکرد این پنل و تفاوت پنل IPS و VA میتوانید مقاله ما را در وبلاگ دی جی بانه مطالعه فرمایید.تلویزیون Nanocell با تلویزیون LED چه تفاوتی دارد؟

نمایش رنگهای طبیعی در طیف رنگی وسیع تر از مهم ترین تفاوت تلویزیون Nanocell با تلویزیون های LED معمولی است. این تلویزیون ها با پشتیبانی از فناوری Nanocell رنگهای زنده و طبیعی تری را نسبت به تلویزیون های LED نمایش میدهند. به این ترتیب صحنه ها واقعی تر و نزدیک به آنچه هستند نمایش داده میشود. از نظر قیمت هر دو مدل تقریبا مشابه هم هستند. شما میتوانید مانند تلویزیون های ال ای دی، تلویزیون های Nanocell را با قیمت ارزان برای تماشای محتوای HDR خریداری کنید. اما اگر کاربر حرفه ای هستید بهتر است سراغ تلویزیون های پرچمدار نانوسل در زمینه فیلم و بازی بروید.کیفیت تصویر تلویزیون Nanocell در مقابل تلویزیون OLED

تلویزیون های اولد برخلاف نانوسل ها فاقد نور پس زمینه هستند. پیکسل ها در تلویزیون های اولد به صورت خویش تاب عمل میکنند و هر پیکسل به تنهایی میتواند روشن یا خاموش شود. به این ترتیب در صحنه های تاریک کنتراست تصویر فوق العاده ای ایجاد شده و کوچکترین جزییات در تلویزیون های اولد نمایان خواهد شد.
تلویزیون های Nanocell نسبت به تلویزیون های LED معمولی کیفیت تصویر بهتری دارند اما به پای تلویزیون های اولد نمیرسند. همانطور که گفتیم Nanocell همان تلویزیون LED و دارای نور پس زمینه است. پس میتوان گفت تفاوت اصلی این دو در نور پس زمینه است که OLED فاقد آن بوده و با پیکسل های خویش تاب کیفیت تصویر بسیار بهتری را ارائه میدهد.
قیمت تلویزیون های نانوسل نیز نسبت به تلویزیون های اولد بسیار ارزان تر است. بنابراین با بودجه پایین تر هم میتوانید سراغ خرید تلویزیون های نانوسل بروید. اما اگر کیفیت تصویر بهتری مد نظر شماست و قیمت تلویزیون های اولد نیز برای شما گران است پیشنهاد میکنیم سری به مشخصات تلویزیون های Mini LED نیز بزنید.کدام برند ها تلویزیون نانوسل تولید میکنند؟

ال جی از از شرکت های تولید کننده تلویزیون نانوسل است. در سالهای اخیر شاهد تولید گسترده تلویزیون های Nanocell ال جی هستیم. قیمت تلویزیون های نانوسل ال جی با توجه به امکاناتی که ارائه میدهند متفاوت است. ال جی این مدل را در دو دسته تلویزیون های میان رده و اقتصادی نانوسل و همچنین تلویزیون های پرچمدار نانوسل تولید کرده است. تلویزیون های ال جی مدل نانوسل از کیفیت تصویر 4K و 8K پشتیبانی میکنند و گزینه کاملا مناسبی برای تماشای محتوای HDR هستند. همچنین مدل های پرچمدار این تلویزیون نیز برای اتصال به کنسول های بازی و گیم میتواند گزینه مناسبی باشد.چرا تلویزیون نانوسل بخریم؟ مزایای خرید تلویزیون Nanocell چیست؟

خرید تلویزیون Nanocell نسبت به خرید یک تلویزیون ال ای دی معمولی هوشمندانه تر است. این تلویزیون با برخورداری از فناوری Nanocell رنگهای زنده تری را نمایش میدهد و تصاویر با کیفیت بهتری پخش میشوند. اکثر تلویزیون های این مدل از زاویه دید گسترده برخوردار هستند و از زوایای مختلف کیفیت تصویر یکسانی را شاهد خواهید بود. وجود پردازنده در این تلویزیون ها نیز باعث ارتقا و بهبود کیفیت تصاویر خواهد شد.
تلویزیون های نانوسل از ویژگی های اسمارت برخوردار هستند. همچنین کیفیت صدای مناسبی را ارائه میدهند. از طرفی قیمت تلویزیون های مدل Nanocell نسبت به تلویزیون های اولد ارزان تر است. بنابراین در صورتی که بودجه محدودی دارید گزینه مناسبی برای شما خواهد بود. شما در فروشگاه دی جی بانه میتوانید بهترین تلویزیون های نانوسل را با قیمت مناسب پیدا کنید.بیشتر بخوانید : آزمایش پیکسل سوختگی تلویزیون های اولدسوالات متداول

نانوسل ها همان تلویزیون های ال ای دی هستند اما از فناوری Nanocell پشتیبانی میکنند. این فناوری رنگهای طبیعی تر را در طیف رنگی گسترده نمایش داده و باعث واقعی تر شدن تصاویر میشود.

کیفیت تصویر تلویزیون های Nanocell به پای تلویزیون های اولد نمیرسد. اما اگر بودجه شما برای خرید تلویزیون محدود است، خرید تلویزیون Nanocell بهتر از تلویزیون های ال ای دی معمولی میباشد.

پشتیبانی از طیف رنگی وسیع به صورت کاملا طبیعی و زاویه دید گسترده از بهترین مزیت تلویزیون های Nanocell است.بررسی قیمت و نحوه خرید تلویزیون نانوسل از فروشگاه دی جی بانه

تلویزیون های Nanocell قیمت متفاوتی دارند. این تلویزیون ها شامل مدل های اقتصادی برای استفاده خانگی و مدل های پرچمدار برای تماشای فیلم و بازی به صورت حرفه ای هستند. شما میتوانید لیست قیمت تلویزیون های نانوسل را در سایت دی جی بانه مشاهده کنید. این فروشگاه جدیدترین تلویزیون های نانوسل را با قیمت مناسب، گارانتی معتبر و ضمانت اصالت کالا به فروش میرساند. شما میتوانید با ثبت نام در سایت نسبت به خرید مدل مورد نظر خود اقدام فرمایید. همچنین میتوانید با تماس با شماره های درج شده در سایت دی جی بانه جهت راهنمایی خرید تلویزیون نانوسل به صورت رایگان بهره مند شوید.

پست های مشابه

کانال تلگرام دی‌جی‌بانه
کانال تلگرام دی‌جی‌بانه

به اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *