قیمت و خرید تلویزیون ال ای دی، OLED، QLED و منحنی

امروزه نوع صفحه نمایش تلویزیون ها بسیار متنوع می باشد. امروزه شرکت های مختلف تکنولوژی های مختلفی را به کار می برند تا کیفیت تصاویر تلویزیون های خود را افزایش دهند. در تلویزیون های 2019 و تلویزیون های 2020 ما شاهد پیشرفت های زیادی در ساخت صفحه نمایش تلویزیون ها بودیم. امروزه تلویزیون فقط برای تماشای شبکه های مختلف نیست و بسیاری از کارها را می توانید از طریق تلویزیون هوشمند خود انجام دهید. اکثر تلویزیون های جدید از ویژگی های هوشمند برخوردار هستند. همانطور که گفتیم تکنولوژی ساخت تلویزیون ها بسیار متنوع می باشد. برای مثال تلویزیون ال ای دی، تلویزیون QLED، تلویزیون OLED، تلویزیون ULED و تلویزیون منحنی-خمیده جزو بهترین تلویزیون های بازار هستند. تلویزیون پلاسما و تلویزوین ال سی دی اما دیگر تولید نمی شوند و جزو فناوری های منسوخ شده هستند. این تلویزیون ها تنها بخشی از تکنولوژی های مختلف دنیا می باشند. سامسونگ در پی توسعه و ساخت تلویزیون های Micro LED است. هایسنس نیز تلویزیون های لیزری و تلویزیون های Dual Cell ULED خود را توسعه می دهد. در این میان تلویزیون ال ای دی جزو پر فروش ترین تلویزیون های بازار هستند. مدل های گران قیمت تلویزیون های ال ای دی جزو بهترین تلویزیون های بازار هستند و برای کارهای حرف های مناسب هستند. اما هنوز کیفیت تصویر هیچ کدام از تلویزوین ها به پای تلویزیون های اولد نرسیده است. ایراد اصلی تلویزیون های OLED احتمال پیکسل سوختگی در آنها است. شرکت های مختلفی در زمینه تولید تلویزیون فعالیت می کنند و برخی از آنها تکنولوژی های مختص به خود را توسعه می دهند.

بیشتر بخوانید

همانطور که گفتیم انواع تلویزیون توسط شرکت های مختلف تولید می شود. برخی از آنها حتی تکنولوژی های مختص به خود را توسعه داده اند. برای مثال سامسونگ تلویزیون های کیو ال ای دی خود را هر ساله توسعه داده و آنها را بهبود می بخشد. این تلویزیون ها کیفیت تصویر عالی دارند. ال جی بزرگ ترین تولید کننده تلویزیون اولد می باشد و تلویزیون های فوق العاده با کیفیتی تولید می کند. هایسنس نیز تلویزوین های ULED خود را توسعه می دهد. سونی اما روی تلویزیون های LED را توسعه داده و به کمک تکنولوژی های مختلف کیفیت تصویر آنها را بهبود می بخشد. البته شرکت های دیگری نیز مانند فیلیپس، توشیبا، پاناسونیک، شارپ، تی سی ال، مارشال، وستل، مارشال، ایکس ویژن، اسنوا، شهاب و جی پلاس نیز در این زمینه بسیار فعال هستند. هر کدام از این تکنولوژی ها مزایا و معایب خود را دارند و هیچکدام بی نقص نیستند. اما شما می توانید با توجه به نیاز خود و میزان بودجه ای که برای خرید تلویزیون دارید، یکی از آنها را خریداری نمایید. در حال حاضر بهترین تلویزیون های بازار تلویزیون های OLED، تلویزیون های QLED و تلویزیون های ال ای دی هستند. این تلویزیون ها توسط سه برند مطرح دنیا یعنی ال جی، سامسونگ و سونی توسعه داده می شوند و از کیفیت تصویر عالی برخوردار هستند.

جدیدترین
ارزان‌ترین
گران‌ترین
پرفروشترین‌ها
پربازدیدترین
محبوب‌ترین
جدیدترین
ارزان‌ترین
گران‌ترین
پرفروشترین‌ها
پربازدیدترین
محبوب‌ترین

قیمت تلویزیون ال ای دی، OLED، QLED و منحنی در بانه

تلویزیون ها در چند سال اخیر پیشرفت های زیاده داشته اند و از تکنولوژی های مختلفی در ساخت صفحه نمایش آنها استفاده شده است. برخی از این تکنولوژی ها عبارتند از LED، QLED، OLED، ULED، Curved، Dual Cell ULED، Micro LED، Plasma و LCD. تکنولوژی های پلاسما و ال سی دی منسوخ شده اند و هیچ شرکتی روی آنها سرمایه گذاری نمی کند. تکنولوژی هایی مانند میکرو ال ای دی و Dual Cell ULED تازه تولید شده اند و به زودی به بازار می آیند. اما سایر تکنولوژی ها در حال حاضر تولید می شوند و در تلویزیون های مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت تلویزیون ها بستگی به عوامل مختلفی دارد و نمی توان فقط نوع تکنولوژی را در آن دخیل دانست. قیمت تلویزیون ال ای دی به نسبت سایر تلویزیون ها ارزان تر است. البته تلویزیون های ال ای دی گران قیمت و پیشرفته نیز تولید می شوند. قیمت تلویزیون های QLED کمی گران تر از تلویزیون های ال ای دی است و کیفیت تصویر به مراتب بهتری هم در اختیار شما قرار می دهد. قیمت تلویزیون های منحنی-خمیده نیز به علت تکنولوژی که در خمیده کردن صفحه نمایش آنها بکار رفته است، گران تر از تلویزیون های ال ای دی می باشد. قیمت تلویزیون ULED در مدل های ارزان قیمت همانند تلویزیون های LED است اما در مدل های گران قیمت هم رده با تلویزیون های QLED محسوب می شود. شما در این بخش می توانید قیمت انواع تلویزیون را مشاهده نمایید.

قیمت تلویزیون ال ای دی، OLED، QLED و منحنی-خمیده در بانه
قیمت تلویزیون ال ای دی، OLED، QLED و منحنی-خمیده در بانه

خرید تلویزیون LED، OLED، QLED و Curved کدام مناسب تر است؟

تلویزیون ها انواع مختلفی دارند و با تکنولوژی های مختلفی تولید می شوند. قیمت این تلویزیون ها نیز با توجه به تکنولوژی ساخت صفحه نمایششان متفاوت است. اینکه کدام تلویزیون مناسب شماست باید به نیاز شما از تلویزیون و بودجه شما توجه کرد. تلویزیون های OLED جزو بهترین و گران ترین تلویزیون های بازار هستند. بنابراین اگر از نظر بودجه مشکلی وجود ندارد، خرید تلویزیون OLED را به شما پیشنهاد می کنیم. در صورتی که قیمت این تلویزیون ها برای شما گران است، می توانید به سراغ تلویزیون های QLED، ULED و LED های جدید بروید. این تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های اولد ارزان قیمت تر هستند و کیفیت تصویر عالی نیز دارند. در صورتی که از پس هزینه خرید تلویزیون های گفته شده را هم ندارید می توانید یکی از تلویزیون های ال ای دی یا ULED ارزان قیمت بازار را خریداری نمایید. این تلویزیون ها کیفیت تصویر خوبی دارند اما برای کارهای حرفه ای مانند بازی کردن مناسب نیستند. خرید انواع تلویزیون QLED، OLED، LED، ULED و Curved از بانه در هزینه های شما صرفه جویی می کند. تلویزیون های جدید با کیفیت تصاویر مختلفی نیز تولید می شوند. خرید بهترین تلویزیون های 2019 و 2020 با کیفیت تصویر 8K، 4K، SUHD، Full HD از طریق فروشگاه دی جی بانه امکان پذیر است.

خرید تلویزیون LED، OLED، QLED، ULED و منحنی از فروشگاه دی جی بانه
خرید تلویزیون LED، QLED، ULED، Curved و OLED از بانه.

تکنولوژی ساخت تلویزیون های مختلف چه فرقی باهم دارند؟

تکنولوژی ساخت تلویزیون های مختلف در واقع بیانگر تکنولوژی ساخت صفحه نمایش آنها می باشد. روش های مختلفی برای تولید رنگ ها و تصاویر وجود دارد و هر کدام از آنها توسط تکنولوژی خاصی انجام می شود. برای مثال تلویزیون های ال ای دی دارای صفحه نمایش LCD هستند اما نور پس زمینه آنها LED است. این تلویزیون ها نور پس زمینه را به صورت منطقه ای کنترل می کنند و در محیط های تاریک رنگ های تیره را متمایل به خاکستری نمایش می دهند. تلویزیون های OLED اما عملکرد متفاوتی دارد و هر پیکسل به صورت مستقل و جداگانه نور خود را تامین می کند و توانایی خاموش شدن به صورت کامل را نیز دارند. بنابراین کنتراست تصایور بسیار زیاد خواهد بود و رنگ های تیره عمیقی تولید می کند. تلویزیون های QLED در واقع همان تلویزیون های LED هستند اما بهبود هایی را نسبت به آنها دارند. آنها از فناوری Quantum dot برخوردار هستند و زاویه دید بیشتری نیز دارند. طیف رنگ ها و میزان روشنایی صفحه در تلویزیون های QLED نسبت به تلویزیون های ال ای دی بسیار بیشتر است. تلویزیون های منحنی-خمیده در واقع همان تلویزیون ال ای دی است اما به کمک تکنولوژی های پیشرفته صفحه نمایش آنها را به صورت خمیده تولید می کنند. این تلویزیون ها برای تماشا از روبرو عالی هستند و عمق تصاویر را بهتر به نمایش می گذارند و حس غوطه ور شدن در صحنه ها را منتقل می کنند. تلویزیون های ULED هم در واقع همان تلویزیون LED است اما از تعداد مناطق بیشتری برای کنترل نور پس زمینه برخوردار هستند و کنتراست بهتری را ارائه می دهند.

تکنولوژی ساخت صفحه نمایش تلویزیونها
تکنولوژی ساخت صفحه نمایش تلویزیون ها انواع مختلفی دارند.

برندهای مختلف چه تلویزیون هایی تولید می کنند؟

شرکت ها و برندهای مختلفی در زمینه تولید تلویزیون فعالیت دارند. هر کدام از این برندها تمرکز اصلی خود را در تولید تلویزیون های خاصی قرار داده اند. برای مثال ال جی بزرگ ترین تولید کننده پنل های OLED در تلویزیون ها است و تمرکز اصلی خود را روی تلویزیون های اولد قرار داده است. اما تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های نانوسل نیز تولید می کند. سامسونگ اما روی تلویزیون های QLED خود مانور می دهد. این تلویزیون ها دارای تکنولوژی کوانتوم دات می باشند و کیفیت تصیور بالاتری نسبت به تلویزیون های ال ای دی دارند. البته سامسونگ تلویزیون های ال ای دی نیز تولید می کند. سونی اما روی تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های اولد سرمایه گذاری کرده است. پنل تلویزیون های اولد سونی را شرکت ال جی می سازد. فیلیپس و وستل نیز تلویزیون های ال ای دی و OLED تولید می کند. هایسنس تکنولوژی ULED را توسعه می دهد و علاوه بر تلویزیون های LED، تلویزیون های ULED نیز تولید می کند. شارپ و پاناسونیک نیز تلویزیون های ال ای دی و تلویزیون های اولد تولید می کند. تی سی ال اما علاوه بر تلویزیون های LED، تلویزیون QLED و تلویزیون Mini-LED نیز تولید می کند. تلویزیون های Mini-LED این شرکت مشابه تلویزیون های Micro LED سامسونگ است. شرکت های مارشال، ایکس ویژن، اسنوا، شهاب و جی پلاس نیز در زمینه تولید تلویزیون های ال ای دی فعالیت دارند. شما می توانید تمام این تلویزیون ها را در فروشگاه دی جی بانه مشاهده نمایید.

تکنولوژی ساخت صفحه نمایش تلویزیون های مختلف توسط برند های مختلف توسعه داده می شوند
تلویزیون های مختلف با کیفیت تصاویر مختلفی تولید می شوند

تلویزیون های مختلف با چه کیفیت تصویری تولید می شوند؟

تنوع تلویزیون ها باعث می شوند آنها با کیفیت تصویر متنوعی نیز تولید شوند. شرکت های مختلف تلویزیون های خود را با کیفیت تصاویر مختلفی تولید می کنند. البته یک سری محدودیت ها نیز در تکنولوژی ساخت تلویزیون وجود دارد که باعث می شود تا تلویزیون مورد نظر با کیفیت تصاویر خاصی تولید شوند. برای مثال تکنولوژی های QLED و تلویزیون های OLED با کیفیت تصویر HD و سایز کوچک تولید نمی شوند. به همین منظور اکثرا تلویزیون های ال ای دی را با کیفیت تصویر HD و سایز کوچک تولید می کنند. به طور کلی تلویزیون ها در کیفیت تصاویر متنوعی تولید می شوند. تلویزیون HD، تلویزیون Full HD، تلویزیون 4K، تلویزیون SUHD، تلویزیون 8K از جمله این موارد هستند. شما می توانید تلویزیون های مختلف را با کیفیت تصاویر مختلف در فروشگاه دی جی بانه پیدا کنید.

انواع تلویزیون در چه سایز هایی تولید می شوند؟

بسته به نوع تلویزیون، تلویزیون ها در سایز های مختلفی تولید می شوند. در نتیجه شما نمی توانید هر تلویزیونی را در همه سایزها پیدا کنید. برای مثال تلویزیون های OLED تنها در سایز های متوسط و بزرگ تولید می شوند و خبری از سایز های کوچک آن نیست. شرکت های مختلف اما سعی می کنند تنوع سایز ها برای هر مدل را در نظر بگیرند تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود آنها را خریداری نمایید. به طور کلی تلویزیون ها در سایز های مختلفی تولید می شوند و هر کدام مناسب محیطی با ابعاد و شرایط مشخص هستند. تلویزیون 20 اینچ، تلویزیون 24 اینچ، تلویزیون 28 اینچ، تلویزیون 32 اینچ، تلویزیون 40 اینچ، تلویزیون 43 اینچ، تلویزیون 48 اینچ، تلویزیون 49 اینچ، تلویزیون 50 اینچ، تلویزیون 55 اینچ، تلویزیون 60 اینچ، تلویزیون 65 اینچ، تلویزیون 70 اینچ، تلویزیون 75 اینچ، تلویزیون 77 اینچ، تلویزیون 79 اینچ، تلویزیون 84 اینچ، تلویزیون 85 اینچ، تلویزیون 86 اینچ و تلویزیون 88 اینچ از جمله این موارد هستند. شما می توانید تلویزیون های مختلف را در سایز های مختلف مشاهده نمایید.

سایز های متنوع تلویزیون های مختلف