خرید و قیمت تلویزیون ال سی دی LCD

تلویزیون های ال دی سی یا به انگلیسی Liquid Crystal Display جزو اولین تلویزیون های معروف بازار بودند. تلویزیون های ال سی دی از کریستال مایع برای در صفحه نمایش خود برخوردار بودند. دقت تصاویر و رنگ ها در این تلویزیون ها چندان جالب نبود و تصاویر تار بودند. تلویزیون های LCD اما خیلی زود از رده خارج شدند و با تلویزیون های LED جایگزین شدند. امروزه تقریبا هیچ شرکت تولید کننده تلویزیونی از این تکنولوژی در ساخت تلویزیون های خود استفاده نمی کند. همانطور که گفتیم تلویزیون های ال سی دی کاملا منسوخ شده اند و جای خود را به تلویزیون های ال ای دی داده اند. تلویزیون های ال ای دی هر همه لحاظ نسبت به تلویزیون های ال سی دی برتری دارند به همین دلیل هیچ شرکتی دیگر علاقه ای به تولید این نوع تلویزیون ها ندارد. تلویزیون ال ای دی در واقع همان تلویزیون ال سی دی است اما نور پس زمینه آن LED می باشد. به همین خاطر ممکن است شما در بسیاری از جاها تلویزیون های LED را با نام صفحه نمایش LCD مشاهده کنید. تلویزیون ال ای دی نسبت به تلویزیون LCD از مصرف برق پایین تری برخوردار است و طیف رنگ های بیشتری و طبیعی تری را به نمایش می گذارد. تصاویر در تلویزیون LED شفاف تر هستند و زاویه دید گسترده تری نسبت به تلویزیون های LCD دارند. تلویزیون های ال ای دی امروزه جزو پر فروش ترین تلویزیون های بازار هستند و کیفیت تصاویر متنوعی دارند.

بیشتر بخوانید

تلویزیون ال سی دی امروزه دیگر تولید نمی شود. از جمله معروف ترین برند های تولید کننده تلویزیون های ال سی دی می توان به سونی، ال جی، سامسونگ، توشیبا، پاناسونیک، شارپ و فیلیپس اشاره نمود. اما تمام این برند ها امروزه مشغول تولید تلویزیون های LED هستند و به طور کلی تلویزیون های ال سی را فراموش کرده اند. تلویزیون های 2019 با صفحه نمایش ال ای دی امروزه جزو پر فروش ترین تلویزیون های بازار هستند و قیمت بسیار مناسبی دارند. همانطور که گفتیم تلویزیون های LED با کیفیت تصویر متنوعی تولید می شوند. تلویزیون HD با صفحه نمایش ال ای دی، تلویزیون Full HD با صفحه نمایش ال ای دی، تلویزیون 4K با صفحه نمایش ال ای دی، تلویزیون 8K با صفحه نمایش ال ای دی از جمله این موارد هستند. بنابراین در صورتی که به دنبال یک تلویزیون ارزان قیمت هستند خرید تلویزیون ال ای دی بهترین گزینه برای شما می باشد. البته تلویزیون های LED امروزی دارای تکنولوژی های پیشرفته ای می باشند و انواع مختلفی دارند که قیمت آنها با توجه به تکنولوژی های بکار رفته در آنها متفاوت است. تلویزیون های ال سی دی قابلیت تولید به صورت منحنی را نداشتند و تنها به صورت تلویزیون صفحه تخت تولید می شدند. اما تلویزیون های منحنی با صفحه نمایش LED امروزه توسط برخی شرکت ها تولید می شود.

لیست محصول خالی
متاسفانه محصولی منطبق با درخواست شما وجود ندارد

قیمت تلویزیون ال سی دی در بانه

تلویزیون ال سی دی در حال حاضر توسط هیچ شرکتی تولید نمی شود. تلویزیون های ال ای دی با اضافه کردن نور پس زمینه LED به تلویزیون های ال سی دی به سرعت جایگزین این تلویزیون ها شدند. تلویزیون های ال ای دی را هنوز هم برخی افراد با نام تلویزیون ال سی دی می شناسند و به دنبال قیمت تلویزیون ال سی دی هستند. تلویزیون های LED در واقع همان تلویزیون LCD هستند و تنها از نور پس زمینه ال ای دی برخوردار هستند و قادر هستند رنگ های بیشتر و کیفیت تصویر واضح تری را به نمایش بگذارند. همچنین زاویه درد در این تلویزیون ها بسیار بیشتر شده و مصرف انرژی کمتری نیز دارند. قیمت تلویزیون ال سی دی در بانه بسیار ارزان تر از سایر مناطق می باشد. منظور ما در اینجا از قیمت تلویزیون ال سی دی همان قیمت تلویزیون ال ای دی است. در واقع تلویزیون های ال ای دی ارزان ترین تلویزیون های بازار هستند.

قیمت تلویزیون ال سی دی در بانه
قیمت تلویزیون ال سی دی در فروشگاه دیجی بانه.

خرید تلویزیون ال سی دی بهتر است یا ال ای دی؟

تلویزیون های ال ال دی در واقع از تکنولوژی ال سی دی به همراه نور پس زمینه ال ای دی استفاده می کنند. بنابراین ممکن است جاهای مختلف شما نام تلویزیون LCD یا صفحه نمایش ال سی دی را مشاهده کنید اما در واقع این تلویزیون ها منسوخ شده اند و جای خود را به تلویزیون های LED داده اند. خرید تلویزیون ال سی دی یا همان ال ای دی برای کسانی که نمی خواهند هزینه زیادی بابت تلویزیون پرداخت کنند مناسب است. البته تلویزیون های LED جدید همگی از تکنولوژی های بسیار پیشرفته ای برخوردار هستند و انواع مختلفی دارند و با قیمت های مختلفی ارائه می شوند. تلویزیون های 2019 ال ای دی حتی برای استفاده های حرفه ای و حتی بازی کردن نیز مناسب هستند. اما تلویزیون های ال ای دی دارای مدل های ارزان قیمت برای استفاده های روزمره و معمولی نیز هستند. این موضوع تنها در این نوع تلویزیون وجود دارد و سایر تلویزیون های موجود در بازار مانند تلویزیون QLED، تلویزیون ULED، تلویزیون OLED و ... از قیمت بالایی برخوردار هستند.

خرید تلویزیون ULED از فروشگاه دی جی بانه
خرید تلویزیون ال سی دی از بانه از طریق فروشگاه دیجی بانه.

تلویزیون ال سی دی یا LCD چیست؟

تلویزیون ال سی دی یا به انگلیسی LCD جزو قدیمی ترین تلویزیون های بازار محسوب می شوند و با تلویزیون های امروزی موجود در بازار فاصله بسیاری دارند. این تلویزیون ها به صورت صفحه تخت تولید می شوند و از کریستال مایع برای تولید تصویر استفاده می کنند. در واقع تلویزیون ال سی دی نوعی تلفیق گر الکتریکی-نوری است. کریستال مایع از خود نوری منتشر نمی کند، بلکه با استفاده از یک نور پس زمینه یا انعکاس نور، تصاویر را به صورت رنگی یا سیاه و سفید شکل می دهند. کریستال مایع، ماده ای ست که ظاهر مایع دارد، اما مولکولهایش آرایش خاصی دارند. به همین دلیل کریستال مایع خصوصیاتی شبیه به مایع و جامد داشته و به همین دلیل با چنین اسم متناقضی خوانده می شود. این موارد به گرما حساس هستند و با کمی تفاوت دما تغییر شکل می دهند. در تلویزیون های ال سی دی یک لامپ فلورسنت با کاتُد سرد نور پس زمینه را تامین می کند و باعث روشن شدن صفحه نمایش می شود. امروزه اما تلویزیون های LED از ال ای دی های ریز برای تامین نور پس زمینه استفاده می کنند و عملکرد بسیار دقیق تری دارند. همانطور که قبلا گفتیم تلویزیون LCD دیگر تولید نمی شود و جای خود را به تلویزیون ال ای دی داده است.

تلویزیون ال سی دی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟
تلویزیون ال سی دی چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

تفاوت تلویزیون ال سی دی با تلویزیون ال ای دی چیست؟

امروزه تلویزیون های LCD دیگر تولید نمی شوند و در واقع تلویزیون های LED جای آنها را گرفته اند. اما چه چیزی باعث برتری تلویزیون های ال ای دی نسبت به تلویزیون های ال سی دی می شود که تولید کنندگان تلویزیون به سمت آن جذب شده اند. تلویزیون های ال سی دی برای تولید نور پس زمینه از لامپ فلورسنت استفاده می کنند که بزرگ تر هستند و مصرف انرژی بیشتری دارند. در عوض تلویزیون های ال ای دی برای تولید نور پس زمینه خود از دیود های کوچک استفاده می کنند و انرژی بسیار کمتری مصرف می کنند. همچنین باعث می شوند تا قطر تلویزیون های ال ای دی بسیار باریک تر از تلویزیون های ال سی دی شوند. تلویزیون های ال ای دی به دلیل استفاده از LED های کوچک حتی می توانند در لبه و پشت صفحه نمایش روشنایی تولید کنند این در حالی است که تلویزیون های ال سی دی تنها از پشت تلویزیون نور پس زمینه را تولید می کنند. تلویزیون های ال ای دی به دلیل کوچک بودن دیود های LED استفاده شده در آنها قادر هستند رنگ های بیشتری تولید کنند و علاوه بر آن کنتراست تصویر بیشتری نیز ایجاد نمایند. اما تلویزیون های LCD به دلیل استفاده از لامپ Fluorescent این توانایی ها را ندارند. تلویزیون های LED نسبت به تلویزیون های LCD حدودا 30% انرژی کمتری مصرف می کنند. تلویزیون های LCD معمولا در سایز های کوچک تولید می شدند و حداکثر سایز آنها 57 اینچ بود. اما تلویزیون های LED تا سایز 90 اینچ نیز تولید می شوند. البته قیمت تلویزیون ال سی دی نسبت به تلویزیون ال ای دی ارزان است اما ویژگی های که تلویزیون های ال ای دی دارند از اهمیت بالاتری برخوردار است. به همین دلیل تمام شرکت های تولید کننده تلویزیون به سمت تلویزیون های ال ای دی روی آوردند و کسی امروزه تلویزیون ال سی دی تولید نمی کند.

تفاوت تلویزیون ال سی دی با تلویزیون ال ای دی چیست؟
تلویزیون های ال سی دی جای خود را به تلویزیون های ال ای دی داده اند

تلویزیون های LCD با چه کیفیت تصویری تولید می شدند؟

تلویزیون های LCD به علت استفاده از لامپ فلورسنت برای تامین نور پس زمینه از کیفیت چندان جالبی برخوردار نیستند. البته در زمان خود کیفیت تصویر این تلویزیون ها نسبت به تلویزیون های CRT بسیار بهتر بود و پیشرفت خوبی محسوب می شد. اما با آمدن دیود های LED کیفیت تصاویر تولید شده توسط تلویزیون های ال ای دی باز هم پیشرف کرد تا جایی که به طور کل تلویزیون های LCD از دور خارج شدند. امروزه تلویزیون های ال ای دی با کیفیت تصاویر متنوعی تولید می شوند. تلویزیون های LCD امروزه دیگر تولید نمی شوند. اما تلویزیون های ال ای دی با کیفیت تصویر HD، Full HD، 4K، SUHD و 8K تولید می شوند. شما می توانید با توجه به نیاز خود آنها را خریداری نمایید.

تلویزیون های ال سی دی در چه سایزهایی تولید می شدند؟

تلویزیون های ال سی دی محدودیت سایز داشتن. در واقع بزرگ ترین تلویزیون ال سی دی تنها 57 اینچ بود و توانایی تولید در سایز های بالاتر را نداشتند. اما امروزه تلویزیون های ال ای دی در سایز های بسیار کوچک تا سایز های بسیار بزرگ تولید می شوند. برای مثال می توان به تلویزیون 20 اینچ ال ای دی، تلویزیون 28 اینچ ال ای دی، تلویزیون 32 اینچ ال ای دی، تلویزیون 40 اینچ ال ای دی، تلویزیون 43 اینچ ال ای دی، تلویزیون 45 اینچ ال ای دی، تلویزیون 49 اینچ ال ای دی، تلویزیون 50 اینچ ال ای دی، تلویزیون 55 اینچ ال ای دی، تلویزیون 58 اینچ ال ای دی، تلویزیون 60 اینچ ال ای دی، تلویزیون 65 اینچ ال ای دی، تلویزیون 70 اینچ ال ای دی، تلویزیون 75 اینچ ال ای دی، تلویزیون 77 اینچ ال ای دی و تلویزیون 85 اینچ ال ای دی اشاره نمود. تلویزیون های ال ای دی محدودیتی در سایز ندارند و تنوع سایز بالای آنها باعث شده تا شما بتوانید با توجه به نیاز خود آنها را خریداری نمایید.

تلویزیون های ال سی دی در سایز های 20 تا 58 اینچ تولید می شوند اما تنوع سایز در تلویزیون های ال ای دی بیشتر است